Projektowanie mebli metalowych

Projektowanie oraz produkcja mebli i konstrukcji stalowych

Projektowaniem i produkcją mebli oraz konstrukcji stalowych zajmujemy się już od 1990 roku, dzięki czemu zdobyliśmy duże doświadczenie w tej dziedzinie.

Rozległa wiedza i szerokie możliwości produkcyjne pozwalają nam podejmować nowe wyzwania w odpowiedzi na zmieniające się wymagania rynku, wskutek czego możemy sprostać najtrudniejszym nawet przedsięwzięciom.

 

Przy projektowaniu mebli metalowych nadrzędnym celem jest dla nas zapewnienie jak największej funkcjonalności i trwałości przy jednoczesnym zachowaniu estetyki wykonania i zasad ergonomii oraz zgodności z obowiązującymi normami i przyjętymi standardami. Oferowane przez nas meble metalowe projektowane i produkowane są zgodnie z Certyfikatem Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2009 w zakresie projektowania i produkcji mebli oraz konstrukcji metalowych.

Prace projektowe prowadzone są przez dział konstrukcyjny, w którym wysoce wykwalifikowani specjaliści opracowują zaawansowane technicznie projekt, wykorzystując komputerowe system wspomagania projektowania SolidEdge, który:

  • pozwala na dwuwymiarowe i trójwymiarowe tworzenie rysunków i wizualizacji dowolnych kształtów i elementów trójwymiarowych,
  • zapewnia elastyczne możliwości edytowania i sprawdzania poprawności technologicznej tworzonych modeli,
  • umożliwia stworzenie pełnej dokumentacji technicznej projektu,
  • gwarantuje przygotowanie rysunków w pełni zgodnych z normami ISO.

Wykorzystanie nowoczesnych technik komputerowych umożliwia nam prototypowanie, tj. projektowanie wyrobów pod kątem konkretnych zleceń. Wyroby opracowywane są w oparciu o wytyczne Klienta oraz określone wymagania techniczne. Na życzenie Klienta przygotowujemy pełną dokumentację techniczną projektu na bazie dostarczonego przez niego prototypu.

Dzięki stałej współpracy z producentami oprzyrządowania do mebli oraz akcesoriów meblowych kompleksowo opracowujemy najbardziej nietypowe projekty, dbając przy tym o przestrzeganie zasad normalizacji, unifikacji i typizacji projektowanych wyrobów.

 

W przypadku skomplikowanych produktów nietypowych nasz dział konstrukcyjny opracowuje dla Klienta instrukcję montażu oraz obsługi zamawianego wyrobu.

 

Przy projektowaniu nasi technolodzy dążą do wypracowania najlepszych rozwiązań konstrukcyjnych pozwalających na zmniejszenie całkowitych kosztów produkcji, ale przede wszystkim mających na celu stworzenie produktu w pełni funkcjonalnego i zgodnego z nowoczesnym wzornictwem użytkowym, a co za tym idzie – wychodzącego naprzeciw oczekiwaniom zmieniającego się rynku.

 

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!