Linia lakiernicza OPTI CENTER ITW GEMA

Sprawdza się przy lakierowaniu zarówno małych, jak i dużych elementów

Usługę malowania proszkowego wykonujemy za pomocą automatycznej kabiny lakierniczej oraz najnowszej generacji systemu zarządzania proszkiem OptiCenter firmy ITW GEMA.

Stosowana przez nas technologia pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych wyników powlekania i optymalnie sprawdza się przy lakierowaniu zarówno małych, jak i dużych (maks. do 2 000 mm wys. x 1 400 mm szer. x 1 000 mm gł.) elementów serii produkcyjnych.

 

Kabina lakiernicza wyposażona jest w system sterowania pracą dwunastu pistoletów i manipulatorów, a także osi malowania i dozowania świeżej farby, co zapewnia pełną koordynację całego procesu malowania. Naszą lakiernię wyposażyliśmy dodatkowo w dwa odrębne stanowiska z pistoletami proszkowymi, służące do ręcznego domalowywania miejsc trudno dostępnych dla automatu. Płynne dozowanie i ciągły dopływ stałej ilości farby skutkuje uzyskaniem powłoki o jednakowej grubości. Przebieg procesu nadzorowany jest za pośrednictwem panelu operacyjnego jednostki centralnej, co gwarantuje optymalne ustawienia przebiegu i czasu malowania poszczególnych elementów oraz zapewnia doskonałą jakość powłoki i wysoką powtarzalność malowanych detali.

Stosowane w kabinie techniki oprysku (w tym oprysku elektrostatycznego) umożliwiają pokrycie nawet ostrych krawędzi i kątów detali. Dzięki temu osiągamy wyjątkową jakość lakierowania, co dotyczy również elementów o wysoce skomplikowanych kształtach.

 

Przed malowaniem wszystkie powierzchnie są odpowiednio przygotowywane: wstępne mycie, odtłuszczanie i fosforanowanie (nakładanie powłok antykorozyjnych) prowadzone jest w automatycznych myjkach natryskowych. W trakcie całego procesu korzystamy ze środków firmy Metallchemie. Celem dodatkowego zabezpieczenia malowanej powłoki wszystkie detale płukane są wodą demineralizowaną.

 

Dysponujemy szeroką gamą farb proszkowych: fasadowych, strukturalnych (o drobnej i grubej strukturze) oraz gładkich (od matu do połysku). Stosujemy mieszanki epoksydowo-poliestrowe, a w przypadku bardziej wymagających detali korzystamy z farb poliestrowych lub epoksydowych. W procesie malowania detali przeznaczenia specjalnego do użytku w warunkach podwyższonej wilgotności, np. na basenach lub statkach, stosowany jest dodatkowo podkład cynkowy (także w formie proszkowej). Najnowocześniejszy system zarządzania farbą, a także zastosowanie cyklonu odzysku proszku oraz filtra cylindrycznego, umożliwiają obieg proszku w całkowicie zamkniętym układzie, co doskonale chroni farbę przed zanieczyszczeniami z zewnątrz. Rozwiązanie to zapewnia nie tylko pracę bezpyłową i ekonomiczne zużycie proszku, ale przede wszystkim gwarantuje osiągnięcie doskonałych rezultatów powlekania.

 

Oprócz kabiny automatycznej OptiCenter, posiadamy również drugą linię lakierniczą firmy Ideal- Line.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!