Linia lakiernicza IDEAL-LINE

sprawdza się przy lakierowaniu zarówno małych, jak i dużych elementów

Wielkogabarytowe kabiny pieca i suszarki zastosowane w nowej linii lakierniczej Ideal- Line umożliwiają nam malowanie detali o dużych gabarytach (do 2500 mm wys. x 1500 mm szer. x 4000 mm dł. przy maksymalnej wadze 250 kg), co znacznie zwiększa nasze dotychczasowe możliwości technologiczne.

Stosowana przez nas technologia pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych wyników powlekania i optymalnie sprawdza się przy lakierowaniu zarówno małych, jak i dużych (maks. do 2 000 mm wys. x 1 400 mm szer. x 1 000 mm gł.) elementów serii produkcyjnych.

 

Kabina lakiernicza wyposażona jest w system sterowania pracą dwunastu pistoletów i manipulatorów, a także osi malowania i dozowania świeżej farby, co zapewnia pełną koordynację całego procesu malowania. Naszą lakiernię wyposażyliśmy dodatkowo w dwa odrębne stanowiska z pistoletami proszkowymi, służące do ręcznego domalowywania miejsc trudno dostępnych dla automatu. Płynne dozowanie i ciągły dopływ stałej ilości farby skutkuje uzyskaniem powłoki o jednakowej grubości. Przebieg procesu nadzorowany jest za pośrednictwem panelu operacyjnego jednostki centralnej, co gwarantuje optymalne ustawienia przebiegu i czasu malowania poszczególnych elementów oraz zapewnia doskonałą jakość powłoki i wysoką powtarzalność malowanych detali.

Malowanie proszkowe poprzedzone jest starannym procesem chemicznym, dzięki któremu wszystkie etapy wykonywania usługi odznaczają się najwyższą jakością. W skład linii wchodzi:

 

  • 3-stopniowa myjka kaskadowa przygotowująca powierzchnie do malowania z fosforanowaniem żelazowym poprawiającym właściwości antykorozyjne i mechaniczne oraz płukaniem wodą demineralizowaną,
  • suszarka oraz piec do polimeryzacji z zamkniętą komorą spalania posiadają oddzielne palniki, niezależne sterowanie procesorowe oraz regulację temperaturową przydatną dla każdego rodzaju farby proszkowej.

 

Kabina firmy GEMA wyposażona w urządzenie do malowania ręcznego OptiFlex 2B TWIN,  uzyskuje wydajność 1100 m2/8h. Jej dodatkową zaletą jest możliwość szybkiej zmiany kolorów, dzięki czemu doskonale nadaje się do malowania krótkich serii.

 

Stosujemy szeroką gamę farb proszkowych: zarówno epoksydowo-poliestrowych, jak i poliestrowych o powierzchni lakieru gładkiego lub strukturalnego.

 

Nowa linia lakiernicza jest uzupełnieniem dla kabiny lakierniczej OptiCenter firmy ITW GEMA.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!