fbpx

PARK

MASZYNOWY

Cięcie, gięcie i spawanie blach

kompleksowa obóbka blach

Wyłącznie meble z metalu spełniające określone wymogi techniczne mogą zostać wykorzystane do wyposażenia zakładów przemysłowych, gabinetów medycznych, pomieszczeń socjalnych oraz innych wnętrz tego typu. Właśnie dlatego w codziennej pracy korzystamy z nowocześnie wyposażonego parku maszyn, w którym odbywa się profesjonalna obróbka metali. Nasze urządzenia pozwalają nam na profesjonalne cięcie i gięcie blach, a także spawanie, pirolizę czy nadruki UV.

TRULASER CELL 7040 DO OBRÓBKI LASEROWEJ

TruLaser Cell 7040 to najwyższej klasy maszyna do obróbki laserowej. Wiązka promieni lasera wytwarzana jest na ciele stałym tzw. laser seed, wzmacniana jest w specjalnych włóknach szklanych. Dzięki takiemu rozwiązaniu laser typu fiber posiada długość fali 1,064 mikrometra, co pozwala osiągnąć bardzo małą średnicę ogniska.

TruLaser Cell 7040 umożliwiająca realizację różnorodnych zadań w zakresie: 

  • cięcia 2D i 3D, w tym wycinania elementów płaskich, profili, a także części pospawanych oraz zgrzanych
  • spawania
  • wykonywania przedmiotów dwu lub trójwymiarowych
  • produkcji pojedynczej lub seryjnej

Usługę wycinania laserowego wykonujemy na wykrawarce laserowej typu TruLaser 3030 firmy Trumpf, która:

  • umożliwia wycinanie w blachach elementów i detali o dowolnych kształtach, gwarantując uzyskanie 100% powtarzalności. Wysoka jakość ciętej krawędzi pozwala na wykonanie elementu niewymagającego dalszej obróbki wykończeniowej,
  • gwarantuje zastosowanie najnowocześniejszych programów technologicznych oraz sterowania numerycznego CNC, co wpływa na uzyskanie niezwykle wysokiej dokładności cięcia laserem rzędu 0,1 mm.


Nowoczesne programy technologiczne pozwalają na maksymalne wykorzystanie materiału i zoptymalizowanie przebiegu cięcia laserowego, Cięcie laserowe odbywa się bezstykowo, umożliwiając wycinanie elementów z blach szlifowanych i polerowanych bez naruszenia ich powierzchni. Stałe utrzymywanie rusztów w dobrym stanie minimalizuje występowanie odprysków.

TC200R służy do obróbki przedmiotów o równych powierzchniach metodą wykrawania i wykrawania wibracyjnego. Wykrawanie to technika rozcinania mechanicznego materiałów za pośrednictwem stempla i matrycy w ramach produkcji przemysłowej. Za pomocą tych metod wykonywać można wycięcia i kontury o dowolnym kształcie i wielkości (w obrębie zakresu roboczego maszyny).

Nowoczesne centrum gnące Salvagnini P2Xe z systemem ABA umożliwia automatyczną wymianę narzędzi bez konieczności przerywania pracy i kalibracji maszyny. Zastosowanie nowej technologii polega na ciągłym, automatycznym i precyzyjnym wykonawstwie żądanego produktu finalnego, bez konieczności ingerencji z zewnątrz, od momentu podania odpowiedniej blachy. Pełna automatyka całego procesu obróbki materiału gwarantuje wykonanie najlepszej jakości detali.

W procesie obróbki plastycznej jako uzupełnienie dla centrum gnącego Salvagnini wykorzystana jest nowa zaginarko- krawędziarka GÖTENEDS typu Futura Plus. Tę opatentowaną konstrukcję maszyny z obrotową belką dociskową cechuje uniwersalne zastosowanie, zaś wyróżnia ją napęd belki gnącej obsługiwany przez dwa silniki umiejscowione przy krańcach belki.

Tylny stół posiada 4 uchylne wysuwane pneumatycznie sekcje zderzaków, co zapewnia bardzo szybkie pozycjonowanie do danego wymiaru. Unikalne rozwiązanie przedniej sekcji posiadające sprężyste końcówki zderzaków pozwala na ustawienie ich w odległości zaledwie ok. 2 mm od krawędzi gięcia. Przy tym rozwiązaniu nie jest konieczne wykonywanie wyfrezowań dla zderzaków w dolnej belce, które mogłyby zostawiać odciski na materiale.

Posiadamy spawarki typu MIG, MAG oraz TIG, pozwalające na wykonywanie precyzyjnych spawów. Przy metodzie typu MIG jako gaz osłonowy obojętny stosowany jest argon lub hel, natomiast przy metodzie typu MAG gazem aktywnym jest CO2 lub mieszanka CO2 i argonu. Możemy spawać stopy aluminium oraz blachy żaroodporne i kwasoodporne metodą TIG. Mamy możliwość wykonywania spawów szczelnych, których jakość sprawdza się za pomocą specjalistycznych środków chemicznych. Zastosowanie nowoczesnych urządzeń spawalniczych pozwala na uzyskanie dowolnych kształtów, gwarantując przy tym zachowanie najwyższej jakości spawanych konstrukcji.

Firma realizuje projekty inwestycyjne, które umożliwią jej zakup najnowszych maszyn do obróbki metalu i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań technologicznych. W najbliższym czasie planujemy zakupić nowoczesne automatyczne centra gnące, a także inne urządzenia do obróbki plastycznej blachy, cięcia czy nanoszenia powłok.
Inwestycje te wpłyną na zwiększenie automatyzacji procesów produkcyjnych, poprawę jakości produktów oraz podniesienie możliwości produkcyjnych.

Wycinarka laserowa Fiber iNspire 1530 F 4.0, to zaawansowana technologicznie, wyjątkowo precyzyjna i dynamiczna maszyna do cięcia stali czarnej, stali nierdzewnej oraz metali kolorowych wraz z aluminium.

Dedykowana jest profesjonalnej masowej produkcji wymagającej najwyższej precyzji cięcia. Można ją wykorzystać do wycinania elementów do silników elektrycznych oraz innych elementów o skomplikowanych kształtach.

Wycinarkę tę cechuje jedno z najszybszych na rynku sterowanie czasu rzeczywistego. Osiągana prędkość cięcia wynosząca max. 150 m/ min oraz przyspieszenia cięcia laserem rzędu 6G gwarantuje niezawodność, otrzymanie idealnej krawędzi, powtarzalność cięcia 0,03 [mm/m] oraz dokładność cięcia 0,05 [mm/m].

Lakierowanie proszkowe

najwyższa jakość malowania proszkowego.

Na wysoką jakość metalowych mebli składa się nie tylko dobry i przemyślany projekt. Aby proponowane przez nas rozwiązania mogły być także trwałe, usługę uzupełniamy o malowanie proszkowe. Elementy wyposażenia zakładów przemysłowych, szkół czy obiektów publicznych lakierowane są przy użyciu nowoczesnych linii, które gwarantują najwyższą jakość krycia.

LINIA LAKIERNICZA OPTI CENTER ITW GEMA

Usługę malowania proszkowego wykonujemy za pomocą automatycznej kabiny lakierniczej oraz najnowszej generacji systemu zarządzania proszkiem OptiCenter firmy ITW GEMA.

Stosowana przez nas technologia pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych wyników powlekania i optymalnie sprawdza się przy lakierowaniu zarówno małych, jak i dużych (maks. do 2 000 mm wys. x 1 400 mm szer. x 1 000 mm gł.) elementów serii produkcyjnych.

Kabina lakiernicza wyposażona jest w system sterowania pracą dwunastu pistoletów i manipulatorów, a także osi malowania i dozowania świeżej farby, co zapewnia pełną koordynację całego procesu malowania. Naszą lakiernię wyposażyliśmy dodatkowo w dwa odrębne stanowiska z pistoletami proszkowymi, służące do ręcznego domalowywania miejsc trudno dostępnych dla automatu. Płynne dozowanie i ciągły dopływ stałej ilości farby skutkuje uzyskaniem powłoki o jednakowej grubości. Przebieg procesu nadzorowany jest za pośrednictwem panelu operacyjnego jednostki centralnej, co gwarantuje optymalne ustawienia przebiegu i czasu malowania poszczególnych elementów oraz zapewnia doskonałą jakość powłoki i wysoką powtarzalność malowanych detali.

Wielkogabarytowe kabiny pieca i suszarki zastosowane w nowej linii lakierniczej Ideal-Line umożliwiają nam malowanie detali o dużych gabarytach (do 2500 mm wys. x 1500 mm szer. x 4000 mm dł. przy maksymalnej wadze 250 kg), co znacznie zwiększa nasze dotychczasowe możliwości technologiczne.

Stosowana przez nas technologia pozwala na osiągnięcie bardzo dobrych wyników powlekania i optymalnie sprawdza się przy lakierowaniu zarówno małych, jak i dużych (maks. do 2 000 mm wys. x 1 400 mm szer. x 1 000 mm gł.) elementów serii produkcyjnych.

Kabina lakiernicza wyposażona jest w system sterowania pracą dwunastu pistoletów i manipulatorów, a także osi malowania i dozowania świeżej farby, co zapewnia pełną koordynację całego procesu malowania. Naszą lakiernię wyposażyliśmy dodatkowo w dwa odrębne stanowiska z pistoletami proszkowymi, służące do ręcznego domalowywania miejsc trudno dostępnych dla automatu. Płynne dozowanie i ciągły dopływ stałej ilości farby skutkuje uzyskaniem powłoki o jednakowej grubości. Przebieg procesu nadzorowany jest za pośrednictwem panelu operacyjnego jednostki centralnej, co gwarantuje optymalne ustawienia przebiegu i czasu malowania poszczególnych elementów oraz zapewnia doskonałą jakość powłoki i wysoką powtarzalność malowanych detali.

Druk na meblach

i nie tylko

Nadruk UV na meblach, to idealne rozwiązanie dla wszystkich lubiących nietuzinkowe rozwiązania oraz chcących nadać wyjątkowy charakter aranżowanej przestrzeni. 

Możliwość nadruku dowolnego motywu na każdej płaskiej powierzchni pomaga nadać niepowtarzalny klimat urządzanego wnętrza. 

To również propozycja dla tych, którzy mają pomysł na tworzenie zindywidualizowanych elementów wyposażenia wnętrz w kreowanej przez siebie przestrzeni.

PLOTER TNĄCY SUMMA CUT D120 R

Wysokiej jakości, niezawodny ploter tnący Summa Cut D120 R wyposażony jest w nóż wleczony oraz specjalny nóż do grubych folii, co w połączeniu z dużą siłą nacisku gwarantuje dokładne cięcie po obrysie (cięcie konturowe) nawet w grubych foliach (np. do piaskowania). Ploter posiada system pozycjonowania OPOS, który z dużą precyzją wycina dowolne kształty, wygładzając jednocześnie łuki i krzywe. Dzięki ploterowi możemy wycinać dowolne napisy, numery, grafikę, a także inne wzory naklejane później na różne materiały.

Drukarka UV to wielkoformatowa, hybrydowa drukarka gwarantująca wysokojakościowe druki cyfrowe, które cechuje kilkakrotnie większa odporność na działanie warunków zewnętrznych od standardowych wydruków solwentowych. 

Drukarka umożliwia nanoszenie podkładu wybiórczo lub na cały element do nadruku, także do krawędzi. Precyzyjne rozmieszczenie drukowanych formatów zapewnia doskonałą jakość każdego wydruku. 

Jest ona w stanie zadrukować niemal każdy dostępny materiał na rynku, w tym również materiały o nieregularnym kształcie i powierzchni (np. sklejka).

Nadruki na meblach metalowych wykonujemy nowoczesnym urządzeniem UV SWISS Q PRINT ORYX

Dziękujemy

Dziękujemy za przesłanie zapytania. Odpowiedź na Twoje zgłoszenie zostanie przesłana niezwłocznie.

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Pozdrawiamy,
Zespół Techmark!