METALOWE SZAFY TECHCODE RFID Z KONTROLĄ DOSTĘPU

Inteligentne szafy TECHCODE RFID obsługiwane przez różne systemy wykorzystujące technologię RFID zostały wyposażone w układy elektroniczne i czujniki wykorzystujące sygnały radiowe do identyfikacji przedmiotów oznaczonych specjalnymi tagami RFID, a także osób korzystających z szaf. Identyfikacja odbywa się w pełni automatycznie.

 

Szafy takie mogą być stosowane w następujących lokalizacjach:

 • urzędy, biura, zakłady pracy, firmy usługowe, zakłady produkcyjne
 • szkoły, biblioteki i wszelkie placówki dydaktyczne
 • teatry, kina, muzea, sale i hale koncertowe
 • sądy, posterunki policji, biura celne
 • szpitale i wszelkie placówki medyczne

 

 • dworce, lotniska, pętle tramwajowo-autobusowe
 • stadiony i wszelkie obiekty sportowe
 • hotele, ośrodki, wczasowe, sanatoria
 • salony i serwisy samochodowe

 

<b>SZAFA RFID Z EWIDENCJĄ ZDARZEŃ</b>
SZAFA RFID Z EWIDENCJĄ ZDARZEŃ
<b>WIELOSKRYTKOWE SZAFY RFID</b>
WIELOSKRYTKOWE SZAFY RFID
<b>SZAFA ŚNIADANIOWA RFID</b>
SZAFA ŚNIADANIOWA RFID
<b>SZAFA RFID AKTOWO-MAGAZYNOWA</b>
SZAFA RFID AKTOWO-MAGAZYNOWA
<b>SZAFA RFID NA ODZIEŻ CZYSTĄ</b>
SZAFA RFID NA ODZIEŻ CZYSTĄ
<b>SZAFA RFID NA ODZIEŻ BRUDNĄ</b>
SZAFA RFID NA ODZIEŻ BRUDNĄ
<b>DEPOZYTOR RFID</b>
DEPOZYTOR RFID
<b>WÓZEK RFID Z KONTROLĄ DOSTĘPU</b>
WÓZEK RFID Z KONTROLĄ DOSTĘPU

Rodzaje szaf TECHCODE RFID

W szafach TECHCODE przechowywać można wszelkie przedmioty, do których dostępu nie powinny mieć osoby nieupoważnione. Z uwagi na fakt, że składowany w innowacyjnych metalowych szafach TECHCOD asortyment może być naprawdę zróżnicowany, warto dostosować system przechowywania (półki, relingi, zawieszki, przegrody itd.) do realnych potrzeb użytkowników.

Szafy wieloskrytkowe

Budowa skrytkowych szaf TECHCODE pozwala na skonfigurowanie w ramach jednej szafy do 30 skrytek różnej wielkości i w dowolnym układzie, a także na łączeniu kilku szaf w szereg. Szafy skrytkowe cieszą się największym zainteresowaniem w szkołach, na basenach, w internatach, pomieszczeniach socjalnych zakładów pracy, a także w innych obiektach użyteczności publicznej.

 

Szafy depozytowe, depozyty

W szafkach depozytowych można zostawiać rzeczy, które wymagają stałej kontroli i ewidencjonowania (np. klucze). Przeznaczone są głównie do tworzenia w strefach administracyjnych (sądach, urzędach i innych jednostkach publicznych) samoobsługowych punktów depozytowych. Znajdują zastosowanie także na dworcach, w urzędach, hotelach, bibliotekach, sklepach i innych obiektach usługowych.

 

Szafy śniadaniowe

Idealnie nadają się do szatni, jadalni, bufetów oraz stołówek. Można w nich bezpiecznie przechowywać produkty spożywcze, ponieważ są to meble z powłoką antymikrobiologiczną.

Szafy na odzież czystą i szafy na odzież brudną (tzw.brudowniki)

To systemy szaf stosowane w instytucjach, w których pracownicy korzystają z z odzieży roboczej, uniformów, odzieży ochronne, które po zakończeniu zmiany lub wykonywania obowiązków zawodowych należy oddać do prania lub zutylizować.

 

Szafy aktowe i szafy kartotekowe

Szafy takie służą do przechowywania akt i dokumentów firmowych, które pod żądnym pozorem nie powinny wpaść w niepowołane ręce. Stanowią uzupełnienie standardowego umeblowania każdego biura. Mogą być wyposażone w wysuwane półki i szuflady a także ramy przystosowane do zawieszania teczek formatu A4.

 

Szafy warsztatowe i szafy przemysłowe

Szafy warsztatowe/przemysłowe pozwalają utrzymać porządek w narzędziach i sprzęcie elektrycznym używanym we wszelkiego rodzaju zakładach naprawczych, rzemieślniczych, produkcyjnych i usługowych. Są bardzo pojemne i mogą mieć system przechowywania dostosowany do specyficznych potrzeb miejsca pracy.

Systemy bezpieczeństwa w szafach TECHCODE RFID

Szafy TECHCODE są wygodniejszym i tańszym w użytkowaniu rozwiązaniem od tradycyjnych szaf na klucze. Są też idealnym rozwiązaniem dla firm z wdrożonym systemem HACCP, który zabrania zabierania na teren produkcji kluczy, zezwala zaś na wnoszenie kart RFID.

 

System S.1

To system podstawowy. Jego zasadniczym zadaniem jest kontrolowanie i udzielanie dostępu do przechowywanych w szafie zasobów wyłącznie osobom posiadającym uprawnienia do jej otwierania. System może być stosowany w dowolnym rodzaju szafy. Otwieranie szaf TECHCODE odbywa się bezdotykowo za pomocą identyfikatorów zbliżeniowych RFID. Takie korzystanie z szaf ogranicza rozprzestrzenianie wirusów i bakterii między użytkownikami. Identyfikatory RFID występują w postaci kart, breloczków, a nawet naklejek. Każdą kartę można zakodować/odkodować wielokrotnie, co jest bardzo wygodne w sytuacji, kiedy szafka lub skrytka często zmienia użytkownika.

 

System S.2

System S.2 ma te same funkcjonalności, co system S.1, ale został wzbogacony o kolejne, m.in.:

 • zakładanie prostego katalogu użytkowników oraz przypisywanie im cech (np.zdjęcie, stanowisko itp.)
 • rejestracja zdarzeń (kto, kiedy otworzył szafę), w tym zdarzeń na poszczególnych skrytkach (kto, kiedy i którą skrytkę otworzył)
 • rejestrowanie czasu pracy
 • otwieranie skrytek za pomocą kart dostępu, kodu, lub specjalnej aplikacji do zainstalowania np. w telefonie
 • zamontowanie czytników odczytujących różne rodzaje identyfikatorów zbliżeniowych: tj. Unique 125 kHz, Mifare 13,56 MHz lub HID Crescendo iClassSE.

 

System S.3

To system najbardziej zaawansowany technologicznie. Oprócz fizycznej kontroli dostępu  gwarantuje odczyt informacji na temat oznaczonych tagami przedmiotów. Tagi RFID, to różnego rodzaju znaczniki, które mocuje się do przedmiotów przechowywanych w szafach TECHCODE. Znacznikami mogą być m. in. naklejki, przypinki albo naszywki przeznaczonych do znakowania rzeczy używanych w specyficznych warunkach, np. w pralniach. Do każdego tagu można przypisać informacje o oznaczonej przez niego rzeczy np. nazwę, SKU, datę ważności produktu, termin przeglądu itp. Za każdym razem po zamknięciu drzwi szafy, specjalne anteny skanują jej wnętrze, odczytują informacje z tagów i zapisują je w Systemie. Szafy z systemem S.3 to szafy z ewidencją zdarzeń. Tagowanie zasobów i rejestrowanie informacji o zdarzeniach z ich udziałem staje się narzędziem analizy danych.

 

Uwaga: szafy TECHCODE S.3 są odpowiedzią na surowe wymogi związane z bezpiecznym przechowywaniem i zapewnieniem kontroli dostępu do dokumentów publicznych oraz innych nośników zawierających dane osobowe. Szafy te w pełnym zakresie spełniają bowiem kryteria ochrony wymaganej tzw.Ustawą RODO oraz Ustawy o dokumentach publicznych (Dz.U. 2019 poz. 53 z późn.zm.).

 

IoT- Internet of Things – Internet Rzeczy & Industry 4.0

Szafy TECHCODE S.3 są innowacyjnym produktem nowej generacji, zgodnym z koncepcją Przemysłu 4.0 (Industry 4.0) oraz Internetu Rzeczy (Internet of Things).Obie te koncepcje zakładają unifikację świata rzeczywistego ze światem wirtualnym Internetu i technologii informacyjnej, czego efektem ma być gromadzenie i analizowanie coraz większej ilości danych celem optymalizacji procesów w firmie.

Ulotkę o naszych meblach TECHCODE RFID znajdziesz tutaj.