Inteligentne szafy TECHCODE RFID obsługiwane przez różne systemy wykorzystujące technologię RFID zostały wyposażone w układy elektroniczne i czujniki wykorzystujące sygnały radiowe do identyfikacji przedmiotów oznaczonych specjalnymi tagami RFID, a także osób korzystających z szaf. Identyfikacja odbywa się w pełni automatycznie.
SZAFA RFID Z EWIDENCJĄ ZDARZEŃ |
WIELOSKRYTKOWE SZAFY RFID |
SZAFA ŚNIADANIOWA RFID |
SZAFA RFID AKTOWO-MAGAZYNOWA |
SZAFA RFID NA ODZIEŻ CZYSTĄ |
SZAFA RFID NA ODZIEŻ BRUDNĄ |
DEPOZYTOR RFID |
WÓZEK RFID Z KONTROLĄ DOSTĘPU |
W szafach TECHCODE przechowywać można wszelkie przedmioty, do których dostępu nie powinny mieć osoby nieupoważnione. Z uwagi na fakt, że składowany w innowacyjnych metalowych szafach TECHCOD asortyment może być naprawdę zróżnicowany, warto dostosować system przechowywania (półki, relingi, zawieszki, przegrody itd.) do realnych potrzeb użytkowników.
Budowa skrytkowych szaf TECHCODE pozwala na skonfigurowanie w ramach jednej szafy do 30 skrytek różnej wielkości i w dowolnym układzie, a także na łączeniu kilku szaf w szereg. Szafy skrytkowe cieszą się największym zainteresowaniem w szkołach, na basenach, w internatach, pomieszczeniach socjalnych zakładów pracy, a także w innych obiektach użyteczności publicznej.
W szafkach depozytowych można zostawiać rzeczy, które wymagają stałej kontroli i ewidencjonowania (np. klucze). Przeznaczone są głównie do tworzenia w strefach administracyjnych (sądach, urzędach i innych jednostkach publicznych) samoobsługowych punktów depozytowych. Znajdują zastosowanie także na dworcach, w urzędach, hotelach, bibliotekach, sklepach i innych obiektach usługowych.
Idealnie nadają się do szatni, jadalni, bufetów oraz stołówek. Można w nich bezpiecznie przechowywać produkty spożywcze, ponieważ są to meble z powłoką antymikrobiologiczną.
To systemy szaf stosowane w instytucjach, w których pracownicy korzystają z z odzieży roboczej, uniformów, odzieży ochronne, które po zakończeniu zmiany lub wykonywania obowiązków zawodowych należy oddać do prania lub zutylizować.
Szafy takie służą do przechowywania akt i dokumentów firmowych, które pod żądnym pozorem nie powinny wpaść w niepowołane ręce. Stanowią uzupełnienie standardowego umeblowania każdego biura. Mogą być wyposażone w wysuwane półki i szuflady a także ramy przystosowane do zawieszania teczek formatu A4.
Szafy warsztatowe/przemysłowe pozwalają utrzymać porządek w narzędziach i sprzęcie elektrycznym używanym we wszelkiego rodzaju zakładach naprawczych, rzemieślniczych, produkcyjnych i usługowych. Są bardzo pojemne i mogą mieć system przechowywania dostosowany do specyficznych potrzeb miejsca pracy.
Szafy TECHCODE są wygodniejszym i tańszym w użytkowaniu rozwiązaniem od tradycyjnych szaf na klucze. Są też idealnym rozwiązaniem dla firm z wdrożonym systemem HACCP, który zabrania zabierania na teren produkcji kluczy, zezwala zaś na wnoszenie kart RFID.
To system podstawowy. Jego zasadniczym zadaniem jest kontrolowanie i udzielanie dostępu do przechowywanych w szafie zasobów wyłącznie osobom posiadającym uprawnienia do jej otwierania. System może być stosowany w dowolnym rodzaju szafy. Otwieranie szaf TECHCODE odbywa się bezdotykowo za pomocą identyfikatorów zbliżeniowych RFID. Takie korzystanie z szaf ogranicza rozprzestrzenianie wirusów i bakterii między użytkownikami. Identyfikatory RFID występują w postaci kart, breloczków, a nawet naklejek. Każdą kartę można zakodować/odkodować wielokrotnie, co jest bardzo wygodne w sytuacji, kiedy szafka lub skrytka często zmienia użytkownika.
System S.2 ma te same funkcjonalności, co system S.1, ale został wzbogacony o kolejne, m.in.:
To system najbardziej zaawansowany technologicznie. Oprócz fizycznej kontroli dostępu gwarantuje odczyt informacji na temat oznaczonych tagami przedmiotów. Tagi RFID, to różnego rodzaju znaczniki, które mocuje się do przedmiotów przechowywanych w szafach TECHCODE. Znacznikami mogą być m. in. naklejki, przypinki albo naszywki przeznaczonych do znakowania rzeczy używanych w specyficznych warunkach, np. w pralniach. Do każdego tagu można przypisać informacje o oznaczonej przez niego rzeczy np. nazwę, SKU, datę ważności produktu, termin przeglądu itp. Za każdym razem po zamknięciu drzwi szafy, specjalne anteny skanują jej wnętrze, odczytują informacje z tagów i zapisują je w Systemie. Szafy z systemem S.3 to szafy z ewidencją zdarzeń. Tagowanie zasobów i rejestrowanie informacji o zdarzeniach z ich udziałem staje się narzędziem analizy danych.
Uwaga: szafy TECHCODE S.3 są odpowiedzią na surowe wymogi związane z bezpiecznym przechowywaniem i zapewnieniem kontroli dostępu do dokumentów publicznych oraz innych nośników zawierających dane osobowe. Szafy te w pełnym zakresie spełniają bowiem kryteria ochrony wymaganej tzw.Ustawą RODO oraz Ustawy o dokumentach publicznych (Dz.U. 2019 poz. 53 z późn.zm.).
Szafy TECHCODE S.3 są innowacyjnym produktem nowej generacji, zgodnym z koncepcją Przemysłu 4.0 (Industry 4.0) oraz Internetu Rzeczy (Internet of Things).Obie te koncepcje zakładają unifikację świata rzeczywistego ze światem wirtualnym Internetu i technologii informacyjnej, czego efektem ma być gromadzenie i analizowanie coraz większej ilości danych celem optymalizacji procesów w firmie.