Szafki warsztatowe

Bezpieczne przechowywanie narzędzi warsztatowych

Szafki warsztatowe służą przede wszystkim do bezpiecznego przechowywania wszelkiego rodzaju narzędzi warsztatowych. Dzięki możliwości zastosowania różnorodnych akcesoriów dodatkowych łatwo także utrzymać porządek w miejscu roboczym.

 

 

Używane zazwyczaj w warsztatach samochodowych i ślusarskich, garażach, magazynach czy halach produkcyjnych. Mają wszechstronne zastosowanie, dzięki czemu sprawdzają się zarówno jako meble samodzielne, jak również jako uzupełnienie innych mebli warsztatowych.

SZAFKI WARSZTATOWE  O RÓŻNYCH WYMIARACH

Szafki narzędziowe zawieszane występują kilku wariantach. Pozwala to na dowolne rozplanowanie powierzchni użytkowej mebla oraz jego funkcjonalne dostosowanie do indywidualnych potrzeb. Oferujemy także różnorodne zestawy haczyków, które umożliwiają dopasowanie układu narzędzi w szafce do każdego rodzaju sprzętu warsztatowego. Tylna ścianka szafki i wewnętrzne ścianki drzwiczek mogą posiadać perforację umożliwiającą montaż uchwytów i narzędzi. Ponadto wewnątrz szafki montujemy listwy zaczepowe, na których zawiesić można półki w odstępach co 38 mm. Udźwig każdej z półek wynosi 20 kg. Drzwi szafki wyposażamy w zamek kluczowy. Szafki warsztatowe zawieszane zamocować można bezpośrednio na ścianie lub na perforowanych profilach montowanych do stołów.

Perforowane panele (tablice) narzędziowe ułatwiają ergonomiczne wykorzystanie powierzchni użytkowej. Wytrzymała perforacja paneli umożliwia zawieszanie na nich nie tylko różnorodnych haków, uchwytów, wsporników i zawieszek na narzędzia, ale również uchwytów wraz z pojemnikami.

Panele te mogą być:

  • instalowane w szafkach zawieszanych lub w szafach warsztatowych,
  • bezpośrednio mocowane do ściany,
  • instalowane na profilach stojaka metalowego bądź stołu warsztatowego, spełniając wówczas funkcję ścianki do montowania innych elementów.

SZUFLADY METALOWE W SZAFKACH

Ponieważ szufladowe szafki warsztatowe cechuje solidna i wzmocniona konstrukcja, gwarantujemy wieloletnie użytkowanie oraz dużą wytrzymałość. Szafki mogą być wyposażone w metalowe szuflady o różnej ładowności, a przestrzeń wewnętrzną szuflad przystosować można do montażu metalowych przegródek ułatwiających przechowywanie drobnych przedmiotów lub umieścić w nich piankowe wkłady. Szuflady wyposażone są w etykiety samoprzylepne, co umożliwia opisanie ich zawartości.

 
 

WYGODNE ROZWIĄZANIA SZUFLAD

Szuflady mocujemy na teleskopowych prowadnicach kulkowych (z blokadą zabezpieczającą przed wypadnięciem) zapewniających płynne i lekkie wysuwanie. W szafkach montujemy opatentowany mechanizm blokujący wysuwanie kilku szuflad jednocześnie, co zabezpiecza mebel przed upadkiem.

Szafka warsztatowa zamykana jest centralnym zamkiem kluczowym. W cokole mebla można umieścić regulatory umożliwiające jego wypoziomowanie.

DODATKOWE WYPOSAŻENIE SZAFEK

Do szafki przymocować można koła skrętne oraz uchwyty ułatwiające jej przesuwanie. Na życzenie Klienta górny blat pokrywamy gumą z krawędzią, która zapobiega spadaniu narzędzi lub gumą ryflowaną. Możemy również zamontować blat ze sklejki liściastej, sklejki w metalowej ramce lub blachy kwasoodpornej. 

Nasza oferta obejmuje szeroką gamę mebli umożliwiających kompleksowe urządzanie pomieszczeń warsztatowych i magazynowych, w tym stoły i wózki warsztatowe, szafy warsztatowe i szafy na komputery przemysłowe.

CHCESZ WIEDZIEĆ WIĘCEJ? SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!