Książkomaty i trezory biblioteczne Techcode RFID

 

Książkomaty i wrzutnie na książki
TECHCODE RFID

 

Książkomaty i wrzutnie TECHCODE RFID, to zaawansowane technologicznie szafy przeznaczone do bezkontaktowego przekazywania i odbioru książek.  W szafach tych wdrożyliśmy technologię RFID, co  usprawniło wiele procesów związanych z wypożyczaniem oraz oddawaniem zasobów bibliotek i czytelni.

 

Książkomaty TECHCODE RFID

 

Książkomaty TECHCODE RFID zapewniają bezpieczne przekazywanie i przechowywanie zasobów również poza godzinami pracy  placówek.  Szafy te mogą być ustawiane zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Umożliwiają wtedy odbieranie zamówionych książek  oraz zwracanie ich przez czytelników o dowolnej, dogodnej dla nich porze dnia lub nocy przez 365 dni w roku, również w dni wolne od pracy lub w przypadku zamknięcia placówki np. z powodu lockdown’u. 

Bibliotekomaty są proste w użytku, mogą być obsługiwanie przez czytelnika na kilka sposobów:

  • za pomocą czytnika kodów lub kart bibliotecznych
  • za pomocą panelu dotykowego w szafie
  • za pomocą darmowej aplikacji na telefon.

 

W zależności od potrzeb i konfiguracji, obsługujący szafy TECHCODE RFID System umożliwia m.in.:

- udzielanie Użytkownikowi dostępu do wybranej skrytki:

  • za pomocą jednorazowego kodu PIN,
  • za pomocą na stałe przypisanych mu danych do logowania
  • za pomocą wydanej mu przez bibliotekę karty bibliotecznej RFID
  • za pomocą jednorazowego kodu kreskowego lub QR

- wysyłanie użytkownikowi wiadomości SMS lub email o zdeponowaniu dla niego w skrytce książek

- prowadzenie automatycznego rejestru zdarzeń np. logowania, pobrań i zwrotów oraz generowanie raportów na temat wykonanych zdarzeń na skrytkach/ książkach

- automatyczne odczytywanie i ewidencjonowanie obiegu książek zaopatrzonych w specjalne etykiety biblioteczne RFID[1].

- integrację z innymi używanymi przez bibliotekę, czy czytelnię systemami.

Trezory biblioteczne TECHCODE RFID, nazywane są inaczej wrzutniami na książki. Mogą być one  zintegrowane z książkomatami TECHCODE RFID lub działać niezależnie od nich.

 

Trezory zapewniają bezpieczne składowanie pozostawionych w nich książek. Wbudowany czytnik RFID, udziela autoryzacji dostępu do szafy, co jest warunkiem otwarcia wrzutni. Uwierzytelnienie Użytkownika następuje np. [MZ1] na podstawie jego karty bibliotecznej RFID.

 

W zależności od zastosowanych rozwiązań,  System może automatycznie rejestrować i zapisywać różne zdarzenia np. autoryzację/ odmowę autoryzacji dostępu, zwrot konkretnego zasobu do trezora[2].  

Bibliotekomaty i wrzutnie na książki wykonujemy pod ścisłe wytyczne naszych Klientów. Doradzamy w wyborze najbardziej optymalnych dla Klienta rozwiązań,  projektujemy i produkujemy je w dowolnych wielkościach i kolorach, oferujemy również usługę wykonania na nich nadruków UV. 

Przeprowadzamy niezbędne szkolenia, zapewniamy kompleksową obsługę i realizację zamówień, a także obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną. 

 

[1] Dotyczy Książkomatów TECHCODE RFID wyposażonych w czytniki odczytujące tagi RFID, jakimi oznaczane są książki. Do każdego tagu można przypisać w Systemie określone informacje identyfikujące daną książkę. Dzięki temu, po odebraniu ze skrytki książki lub po umieszczeniu jej w skrytce, szafa TECHCODE RFID automatycznie rejestruje wykonaną z otagowanym przedmiotem czynność i zapisuje ją w Systemie (kto, kiedy i co pobrał lub schował do konkretnej skrytki)
[2] Dotyczy Trezorów TECHCODE RFID wyposażonych w czytnik odczytujący tagi RFID, jakimi oznaczane są książki. Do każdego tagu można przypisać w Systemie określone informacje identyfikujące daną książkę. Dzięki temu, po wrzuceniu książki do trezora, szafa TECHCODE RFID automatycznie rejestruje wykonaną z otagowanym przedmiotem czynność i zapisuje ją w Systemie (kto, kiedy i co wrzucił do trezora).

Książkomat - przyszłość Twojej biblioteki zobacz wpis na blogu

Szafy TECHCODE RFID wyróżnione certyfikatem Tüv Rheinland sprawdź