fbpx

BLOG

ZOBACZ AKTUALNE INFORMACJE

Techmark - blog
Książkomat - przyszłość Twojej biblioteki.

Książkomat – Przyszłość Twojej biblioteki

Książkomaty zyskują coraz większe uznanie wśród czytelników, bowiem umożliwiają one szybkie dotarcie do książek, bez konieczności szukania biblioteki. Bezpośrednia i bliska dostępność książkomatu przez całą dobę, 365 dni w roku  jest odpowiedzią na potrzeby współczesnego społeczeństwa i dynamicznego stylu życia.  Zachęca to do korzystania z usług bibliotecznych również osoby o napiętym grafiku, bowiem godziny otwarcia placówek przestały stanowić dla nich przeszkodę do korzystania z ich usług.

Książkomaty są proste i intuicyjne w użytkowaniu.

Zapewniają bezkontaktowe odbieranie i oddawanie ulubionych książek. Korzystanie z nich jest proste i intuicyjne. Obsługa książkomatu odbywa się za pomocą aplikacji na smartfonie lub wydanej wcześniej przez bibliotekę karty RFID. Oszczędzają czas potrzebny na skorzystanie z usług bibliotecznych, który ogranicza się do niezbędnego minimum. 

Książkomaty mogą być obsługiwane na wiele sposobów np. za pomocą udostępnionego użytkownikowi jednorazowemu kodu PIN, kodu kreskowego lub kodu QR, za pomocą na stałe przypisanych do karty bibliotecznej RFID danych do logowania. W zależności od zastosowanego w nich systemu, użytkownik może otrzymywać wiadomości SMS lub email informujące go o gotowości do odebrania zamówionych przez niego zbiorów za pomocą książkomatu.  Jeszcze więcej funkcjonalności posiadają nasze książkomaty TECHCODE RFID RFID z zaimplementowaną technologią RFID. Każda książka może być otagowana  specjalnym tagiem RFID, a wszelkie zdarzenia np. o logowaniu, pobraniach i zwrotach mogą być rejestrowane i zapisywane w systemie obsługującym książkomat.

Wyżej wymienione metody dostępu wyłączają konieczność obecności czytelnika w bibliotece i kontaktu z pracownikami bibliotek, co wspiera reżim sanitarny. Jest to  kolejny argument za korzystaniem z nowych technologii zastosowanych w naszych książkomatach.

Szafą wspierającą pracę bibliotek są również trezory biblioteczne.

Pozwalają one na szybki zwrot zbiorów bibliotecznych. Trezory posiadają specjalne wrzutnie, na których umieszcza się książki.  Trezory z serii TECHCODE RFID RFID mogą być również wyposażone w czytniki RFID, które udzielają dostępu do wrzutni dopiero po udzieleniu autoryzacji do skorzystania z niego. Autoryzacja użytkownika odbywa się automatycznie za pomocą wbudowanego czytnika RFID np. na podstawie karty zbliżeniowej RFID.

Książkomaty i trezory biblioteczne stały się niezbędnym elementem funkcjonowania nowoczesnych wypożyczalni książek oraz bibliotek. Rozwiązanie to odpowiada bieżącym potrzebom współczesnych czytelników, żyjących w dobie postępującej cyfryzacji. Meble biblioteczne umożliwiają czytelnikom nieograniczony dostęp do zbiorów bibliotecznych, a placówkom  ułatwiają ich funkcjonowanie.

Nasi wykwalikowani pracownicy pomagają  dobrać odpowiednie do potrzeb Klienta produkty tak, aby jak najlepiej spełniały one swoje funkcje i były dostosowane do systemu pracy i przestrzeni placówki.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi artykułami na temat naszych książkomatów.

https://bibliotekabemowo.pl/mamy-ksiazkomat-na-bemowie/
http://info.kanal6.pl/2022/02/10/ksiazkomat-naprawiony/ 

Dziękujemy

Dziękujemy za przesłanie zapytania. Odpowiedź na Twoje zgłoszenie zostanie przesłana niezwłocznie.

Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

Pozdrawiamy,
Zespół Techmark!