Zastosowanie stołów warsztatowych

Praca w warsztacie polegająca na montowaniu, naprawianiu lub wytwarzaniu wymaga odpowiedniego przygotowania przestrzeni roboczej, zarówno jeśli chodzi o narzędzia i sprzęty, jak i stanowisko pracy. W większości tego typu miejsc główny punkt pracy stanowi stół roboczy, nazywany także stołem warsztatowym. Od tego, jaki rodzaj stołu warsztatowego wybierzemy, w dużej mierze zależy wygoda i bezpieczeństwo użytkowania oraz wydajność pracowników. Wyposażenie warsztatowe powinno więc odznaczać się funkcjonalnością oraz być dostosowane do rodzaju wykonywanej pracy. Jaki stół roboczy do warsztatu zatem wybrać? Co oferuje w tym względzie rynek?

Stół warsztatowy – jakie ma zastosowanie?

Stoły robocze charakteryzują się tym, iż posiadają duże, przestronne i solidne blaty, na których swobodnie można wykonywać prace warsztatowe. Często są one wyposażone w dodatkowe półki i wmontowane szuflady do przechowywania niezbędnych materiałów, a nawet w dodatkowe oświetlenie, które usprawnia pracę niezależnie od panujących wokół warunków. Stoły warsztatowe są więc niezbędne do usprawnienia pracy i wykonywania jej w wygodnej pozycji. Pozwalają też zachowywać porządek w narzędziach, sprzętach i drobniejszych elementach oraz mieć zawsze pod ręką najpotrzebniejsze rzeczy. Każdy profesjonalny warsztat musi posiadać profesjonalny stół roboczy. Ale jak wspomnieliśmy, na rynku możemy spotkać wiele modeli takich stołów. Różnią się one od siebie wymiarami, materiałem wykonania oraz przeznaczeniem. Zatem inny stół wybierzemy do warsztatu samochodowego, a jeszcze inny do zakładu stolarskiego. Co wziąć pod uwagę, szukając idealnego stołu warsztatowego dopasowanego do naszych potrzeb?

Stoły robocze – odpowiednie wymiary i konstrukcja

Kwestią podstawową są wymiary stołu. Muszą one być dopasowane do dostępnej przestrzeni, w przeciwnym razie zamiast usprawnić pracę, tylko ją utrudnią. Stół nie może więc uniemożliwiać swobodnego poruszania się po warsztacie, z drugiej zaś strony nie może być zbyt mały. Trzeba więc znaleźć najbardziej optymalne rozwiązanie w tej kwestii. Jeżeli w naszym warsztacie nie ma zbyt dużo przestrzeni, ale stół roboczy musi zapewniać odpowiednią ilość miejsca na wyłożenie sprzętu i materiałów oraz na przestrzeń roboczą, warto wybrać stół podłużny.

Z jednej strony będzie na tyle wąski, że nie zabierze zbyt dużo miejsca, ale z drugiej będzie na tyle długi, że swobodnie zmieścimy na nim wszystko, co potrzebne do pracy. Kolejna ważna kwestia to solidna konstrukcja stołu. W zależności od rodzaju wykonywanej pracy i używanych narzędzi możemy wybrać stoły warsztatowe o konstrukcji lekkiej lub wzmocnionej. Odpowiednio dobrana konstrukcja pozwoli nam bezpiecznie przechowywać narzędzia i inne przyrządy oraz zapewni dużą wytrzymałość stołu podczas codziennego użytkowania.

Zobacz nasze stoły warsztatowe tutaj: https://techmark.com.pl/meble/warsztatowe/stoly-warsztatowe/

Rodzaje stołów warsztatowych dostępnych w sprzedaży

Na rynku można spotkać wiele modeli stołów warsztatowych. Omówmy te podstawowe. Do popularniejszych modeli zaliczamy między innymi stół z zaciskami. To rodzaj stołu roboczego wyposażonego w specjalne systemy zaciskowe, czyli szczęki i uchwyty pozwalające na ustabilizowanie podtrzymywanego elementu podczas pracy. Ponadto takie stoły mogą też posiadać magnesy pozwalające na przytrzymanie drobniejszych elementów. Stoły zaciskowe zwykle posiadają blaty regulowane, które można ustawiać również pod kątem. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie wykonuje się precyzyjne prace wymagające unieruchomienia elementów oraz dużej precyzji.

Popularne na rynku są również stoły składane, które posiadają ruchomą postawę i umożliwiają złożenie go w kilku konfiguracjach. Taki stół idealnie sprawdzi się w niewielkich warsztatach, gdzie po skończonej pracy można go złożyć i schować, i w ten sposób uzyskać dodatkową przestrzeń. Godne uwagi są także stoły wielomodułowe, najbardziej zaawansowane pod względem konstrukcji i elementów dodatkowych. Pozwalają na realizację wielu prac warsztatowych jednocześnie, posiadają ponadto wiele półek i elementów dodatkowych, przez co doskonale sprawdzą się w profesjonalnych warsztatach o różnych profilach.

Stoły warsztatowe Techmark – solidne, funkcjonalne, nowoczesne

Sklep Techmark oferuje wyposażenie socjalne, biurowe, lekarskie, sportowe, szkolne, medyczne oraz warsztatowe. W jego ofercie można znaleźć między innymi profesjonalne i funkcjonalne stoły warsztatowe lekkie, ciężkie i do indywidualnej konfiguracji idealne dla mechaników czy stolarzy. Wszystkie oferowane produkty wykonane są solidnie, z materiałów trwałych i odpornych na uszkodzenia. Możliwość konfiguracji poszczególnych elementów sprawia, iż każdy Klient może sam dopasować jego wymiary i dodatkowe wyposażenie, dostosowane do wielkości warsztatu, rodzaju prac i innych potrzeb. Dzięki temu uzyskujemy produkt skrojony na miarę naszych oczekiwań. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą wyposażenia warsztatowego, w tym stołów roboczych firmy Techmark na stronie internetowej www.techmark.com.pl

0
Feed

Zostaw komentarz