Artykuł na temat badania wpływu środowiska metalowego i metody odczytu na dokładność lokalizowania tagów RFID UHF

Na łamach największej na świecie technicznej organizacji zawodowej zajmującej się rozwojem technologii opublikowany został artykuł na temat badania wpływu środowiska metalowego i metody odczytu na dokładność lokalizowania tagów RFID UHF.

Zagadnienia w nim poruszone były przez nas referowane na konferencji on-line International Conference Mechatronic Systems and Materials (MSM 2020), jaka odbyła się dnia 1-3 lipca 2020 r. W artykule można m.in. znaleźć informacje o wynikach naszych badań nad efektywnością wymiany danych pomiędzy czytnikiem a tagiem w systemie RFID w różnych konfiguracjach środowiska, jak również wykorzystaniu technologii RFID w szafach metalowych przeznaczonych do przechowywania i archiwizacji cennych przedmiotów, takich jak dokumenty czy sprzęt specjalistyczny.

Wyniki tychże badań są rozwiązaniem z zakresu Internetu Rzeczy (IOT Internet of Things), odpowiadającym na potrzeby Przemysłu 4.0 w zakresie przetwarzania i wymiany danych o zasobach wykorzystywanych w przedsiębiorstwach.

Zapraszamy do szerszej lektury artykułu (KLIKNIJ TUTAJ)

0
Feed

Zostaw komentarz